Українська мова
6 клас
Українська література
6 клас
Ой ти, коте, коточок
Використання QR-кодів у навчальному процесі
Сучасні учні – цифрове покоління, покоління Z – з раннього дитинства оточені гаджетами. Для них основне джерело інформації вже не книга чи педагог, а інтернет. Гаджети заважають педагогам проводити уроки.
Як гаджети, з якими так полюбляють грати діти, перетворюються на помічників навчання?
QR код - це двомірний штрих-код (або бар-код), що надає інформацію для її швидкого розпізнавання за допомогою камери на мобільному телефоні. Абревіатура QR походить від англійської фрази Quick Response, що можна перевести як швидкий відгук. QR-код виник в 1994 році.
Максимальна кількість символів, які поміщаються в один QR-код:
- цифри – 7089;
- цифри і букви (включаючи кирилицю) – 4296;
- двійковий код – 2953 байт;
- ієрогліфи – 1817.
Що кодувати?
Це може бути відео з YouTube, локація на Google картах, профіль в соцмережах, телефонний номер або e-mail. Словом все, що можна відправити поштою або через соціальні мережі, QR-коди дозволяють прикріпити до будь-якої поверхні: стіни, аркушу паперу, футболки, чашки тощо.
Як кодувати?
Для створення власного QR-коду знадобляться тільки Інтернет, принтер і камера. Серед українських та україномовних ресурсів для створення QR-кодів слід виділити http://ua.qr-code-generator.com, http://qrcodes.com.ua/, http://www.qr-code.com.ua. Якщо бажаєте скористатися альтернативними варіантами, введіть в рядку адреси вашого браузера таку умову пошуку: “створити QR-код“.
Алгоритм створення QR-коду
1. Вирішити, яку інформацію слід закодувати — текст чи посилання на URL веб-сторінки тощо.
2. Написати потрібний текст у фреймі для кодування.
3. Виконати за потреби налаштування щодо дизайну коду: вибрати розмір, колір, фон, форму.
4. Натиснути на кнопку «Створити код».
5. Зберегти зображення QR-коду: як зображення у форматі gif, jpg, png, або отримати HTML- код для розміщення на сайті або в блозі.
Учасники створюють власні QR-коду
Як зчитувати?
Для зчитування інформації з QR-коду потрібні смартфон чи планшет з камерою і спеціальне програмне забезпечення, що поширються безкоштовно через інтернет. Обирають програму для свого типу операційної системи.
Для Android
Google Goggles, QuickMark, Barcode Scanner, Barcode2file, QR Droid, NeoReader, ixMAT Scanner, 2D-Kod, Elinext UPC, I-Nigma, Viber (вбудовано як опція в меню);
Для Apple iOS
Scan, RedLaser, QR Reader for iPhone, Bakodo — Barcode Scanner and QR Bar Code Reader, AT&T Code Scanner, Elinext UPC;
Для Windows
Mobile QuickMark, I-Nigma і т. ін.
Щоб усі учні мали можливість працювати з QR-korom на уроці, потрібно попередити їх, аби вони завантажили на смартфон програму (мобільний додаток) для сканування коду.
Немає коментарів:
Дописати коментар