Головне завдання кожного вчителя на сучасному етапі - пробудити інтерес до навчання та навчити дітей самостійно здобувати знання, творчо їх використовувати.Навчання буде успішнішим, якщо в учителя є можливість пояснювати або закріплювати матеріал, використовуючи наочність, сучасні педагогічні засоби навчання. Оптимальне комплексне використання всіх видів навчального обладнання, яке зосереджене в кабінеті, допомагає вчителю досягнути високого рівня засвоєння навчальної дисципліни, підвищенню ефективності праці.
Кабінет в якому я працюю, - це навчально-методичний центр, який забезпечує високий рівень викладання літератури - науковий, естетичний, навчальний, методичний, виховний. Саме тут відбувається залучення учнів до світу прекрасного, виховується любов до книжки, формуються критерії сприйняття творів художньої літератури.
Для кожного вчителя важливо створити свою базу, свою творчу лабораторію, кабінет, де він зможе зібрати в єдине ціле всі необхідні йому компоненти для викладання .
Кабінет обладнаний відповідно до «Положення про навчальний кабінет» і працює згідно складеного плану. Ведеться необхідна документація, зібрана велика кількість художньої та методичної літератури, зібрано та упорядковано дидактичний, ілюстративний матеріал до всіх тем шкільного курсу, створена медіатека для проведення уроків у 5-11 класах. Для проведення уроків з використанням ІКТ ходимо в кабінет інформатики.
В оснащенні кабінету важливе місце займає художньо-зображувальна наочність у вигляді стендів чи експозицій змінного та постійного характеру ( портрети письменників, ілюстрації до творів, репродукції картин тощо).
Стенд “Сьогодні на уроці” містить змінну інформацію, рубрики якої дозволяють охопити великий обсяг матеріалу різної тематики, сприяють створенню атмосфери співпраці, забезпечують мобільність інформації, спонукають учнів до творчої самостійної, дослідницької роботи тощо.
Тематика змінного стенда залежить від теми програмового матеріалу, що вивчається на даному етапі.
Кабінет обладнано багатофункціональною шафою, в якій зберігаються нормативні документи, документація навчального кабінету, друковані посібники, електронні засоби навчального призначення, медіатека, дидактичні матеріали, тестові завдання, тематичні папки, зразки кращих учнівських робіт та проектів, матеріали гурткової та позакласної роботи, підручники, хрестоматії, програмна художня та наукова література, експозиційні матеріали, електронна бібліотека.
Застосування інноваційних технологій навчання на уроках забезпечує високу якість засвоєння матеріалу, про що свідчить моніторинг навчальних досягнень учнів та результати предметних конкурсів, олімпіад, забезпечує урізноманітнення методів навчання, підняття активності учнів, створює приємну невимушену атмосферу під час навчально-виховного процесу, сприяє вихованню цілеспрямованої особистості, залученню дітей до виготовлення навчально-дидактичних матеріалів та оформлення учнівських проектів - випереджувальне навчання (презентацій, відеороликів, бюлетенів, слайд-шоу, електронних газет, веб-сторінок, буклетів, рефератів, доповідей, повідомлень, кросвордів, вікторин, тощо).
Учні демонструють глибокі знання навчального матеріалу, організаторські здібності, оригінальність мислення, позитивне ставлення до навчання, інтерес до предмета.
На базі цього ж кабінету працює Майстер - клас для вчителів школи, що має на меті сприяти постійному творчому зростанню формування основ педагогічної майстерності учителів, удосконалювати методику запровадження в навчально-виховний процес інформаційно-комунікативних технологій.
Кабінет призначений для проведення уроків, позакласних та виховних заходів, індивідуальної та групової роботи з дітьми та батьками тощо.
Немає коментарів:
Дописати коментар